4 augustus 2026
Zomergast Conny Braam: 'De Memoires van een activiste'
Elke donderdag van 14.00 tot 15.00 uur kunt u naar Radio Signaal luisteren op Radio SALTO. Op de radio via FM kanaal 103,3 (kabel) of FM kanaal 99,4 of 106,8 (ether). Op de Amsterdamse kabel 911 (Ziggo) en 1123 (KPN/Telfort). En overal ter wereld via internet.
Wilt u reageren op onze uitzendingen? Stuurt u dan een mail naar radiosignaal@clientenbelangamsterdam.nl.
Bevrijdingsbeweging Zuid - Afrika
Donderdag 6 augustus is Conny Braam te gast bij Radio Signaal. Zij publiceerde dit voorjaar haar memoires. In 'De Memoires van een activiste' beschrijft zij haar persoonlijke ervaringen van een kwart eeuw betrokkenheid bij de bevrijdingsbeweging in Zuid-Afrika. Zij speelde een zeer belangrijke rol in de solidariteitsbeweging die bestond uit honderdduizenden Nederlanders. De beweging groeide uit tot een van de gezaghebbendste ter wereld.
Een belangrijke reden om de geschiedenis te bestuderen is om ervan te leren. Hoe bouw je een beweging op? Wat werkt goed? Wat kun je beter niet doen? Wie zijn mogelijke partners? Hoe houd je je doelen in het oog? En meer. Kortom: Wat kunnen we in 2026 leren van de Antiapartheidsbeweging Nederland?
In diepste geheim
Naast alle openlijke acties om bijvoorbeeld sancties af te dwingen tegen het apartheidsregime en voor de vrijheidsstrijd, werkte Conny vanaf 1986 in het diepste geheim om verzetsleiders in vermomming hun land weer in te krijgen. En maakte zij met anderen communicatie mogelijk met onder andere Nelson Mandela in de( laatste) gevangenis waar hij verbleef, de Victor Verster Gevangenis.
Hoe was het voor Conny om zo lang te moeten zwijgen over deze werkzaamheden? Tot slot hebben we het kort over wat zij van het werk van de De verzoenings - en waarheidscommissie vindt die na de afschaffing van de apartheid in 1991 in werking gesteld werd.



