Kenniswerkplaats Personen met onbegrepen gedrag
De Kenniswerkplaats bouwt kennis op over vraagstukken rond personen met onbegrepen gedrag. Over problemen en vraagstukken waarvan de bestaande praktijk niet toereikend is en verbetering nodig is. Voor deze taaie vraagstukken zoeken we binnen de werkplaats creatieve oplossingen.
Hierbij maken we gebruik van 3 kennisbronnen:
- Ervaringskennis
- Beleid
- Wetenschap
Het doel is om passende ondersteuning te bieden aan mensen met onbegrepen gedrag. Voor hen willen we een ‘welkome wijk’ realiseren. Tegelijk willen we ook voor buurtbewoners een veilige en leefbare wijk realiseren.
We maken hiervoor gebruik van Leercirkels met onderwerpen zoals vroegsignalering en Zullen we samenwonen?
De opgedane kennis en inzichten komen ter beschikking van alle partners die te maken hebben met mensen met onbegrepen gedrag, zoals de GGZ - instellingen, GGD, welzijnsaanbieders, vertegenwoordigers van de doelgroep en naasten, onderwijsinstellingen en gemeentelijke instellingen.
Coördinatoren
- Cynthia Cournuejouls -Cliëntenbelang Amsterdam-
- Elisabeth Piek - GGD Amsterdam-
Kenniswerkplaats leercirkel voorbeeld: Vroegsignalering
Op dinsdag 3 februari 2026 organiseerde de Regionale Kenniswerkplaats Onbegrepen Gedrag Amsterdam-Amstelland een nieuwe Leercirkel met als thema “Vroegsignalering”.
Het was een prachtig gevuld programma met een grote opkomst, hartelijk dank voor jullie aanwezigheid en actieve bijdrage tijdens deze waardevolle sessie over het vroegtijdig signaleren van onbegrepen gedrag.!
- Presentatie Emeritus-hoogleraar Philippe Delespaul
- Presentatie Vangnet & Advies GGD
- Rondetafelgesprek met ervaringsdeskundige en professional(s)




